Афіцыйны сайт

Спіс дэпутатаў Воранаўскага раённага Савета дэпутатаў 28-га склікання

№ п/п

Выбарчая акруга

Прозвішча, імя, імя па бацьку дэпутата

Месца работы, займаемая пасада, рабочы тэлефон

Мяжы выбарчай акругі

1.

Бастунская № 1

Бурч
Станіслаў Люцыянавіч

дырэктар дачэрняга унітарнага Воранаўскага прадпрыемства меліярацыйных сістэм абласнога ўнітарнага прадпрыемства “Гроднамеліяводгас”,
801594 2 11 60

аграгарадок Тракелі; вёскі: Бастуны, Гільвінцы, Раманы, Цешкялі, Лаўцуны, Рачкуны, Цёмны Дол; хутар Вяканцы

2.

Больцініцкая № 2

Сурконт
Юзэф Станіслававіч

дырэктар камунальнага сельскагаспадарчага унітарнага прадпрыемства “Эліт-Агра Больцінікі”,
801594 76 444

аграгарадок Больцінікі,
вёскі: Візгірды, Бражэльцы, Кімелі, Посальч, Любарты, Ёткішкі, Бальцінікелі, Вайшні, Забейгі, Жыгі, Кованцы; хутары: Кодзі, Кужы; частка аграгарадка Беняконі (вуліцы Камунальная, Сонечная, Гагарына Ю.А., Зорная, Адама Міцкевіча, завулка Гагарына Ю.А.)

3.

Беняконская № 3

Тупко
Тадэвуш Рамуальдавіч

старшыня Беняконскага сельскага Савета депутатаў,
801594 94 2 34

аграгарадок Беняконі (за выключэннем вуліц Камунальная, Сонечная, Гагарына Ю.А., Зорная, Адама Міцкевіча, завулка Гагарына Ю.А.)

4.

Дайноўская № 4

Конан
Святаслаў Уладзіміравіч

дырэктар Воранаўскага філіяла камунальнага унітарнага прадпрыемства па забеспячэнні палівам “Гроднааблпаліва”,
801594 2 18 02

вёскі Дайнава, Бялюнцы, Станішы, Тусуманцы, Навасады, Цеслюкі́шкі, Варанаўка, Падварышкі, Варнакелі, Рэмезава, Мілюнцы, Базылі, Біржыні, Ромуці, Літвіца, вёскі Навасяды, Агароднікі, Баяры, Пажыжма, Лазарышкі, Кавалеўшчына, Рамашканцы Пераганцаўскага сельсавета; хутары Воранава, Сцілгуны, Адамова, Жамойцішкі, Гартынкова Пераганцаўскага сельсавета

5.

Больцішская № 5

Адамоніс
Леанід Вацлававіч

намеснік старшыні Гродзенскай абласной арганізацыі Беларускага прафесійнага саюза работнікаў аграпрамысловага комплексу,
80152 65 28 05

аграгарадок Больцішкі; вёскі: Янавічы, Друскенікі, Подзітва, Волдацішкі, Пеляса, Пілюнцы, Сурканты, Помедзь, Повалака, Татаршчына; хутары: Вільбікі, Гештаўты; вёскі Гудэлі, Залескія, Таўкіні, Шавердакі, хутар Ганцавічы Жырмунскага сельсавета; вёскі Даўгялішкі, Кемейшы, Мажэйкі, Орлі, Пацялюнцы, Талькунцы Радунскага сельсавета

6.

Савецкая № 6 (г.п. Воранава)

Усцімаў
Аляксандр Мікалаевіч

часова не працуе

гарадскі пасёлак Воранава: вуліцы Савецкая (цотны бок №№ 72, 74, 76, 78, 80 «а», «б», «в» уключна, няцотны бок з № 3 па № 69 уключна), Канарчыка, Калініна, 1 Мая, Усходняя; завулкі: Камунальны, Калініна, Школьны

7.

Веснавая № 7 (г.п. Воранава)

Мяцеліца
Ян Браніслававіч

начальнік Воранаўскага раёна газазабеспячэння Лідскага вытворчага ўпраўлення рэспубліканскага унітарнага прадпрыемства “Гроднааблгаз”,
801594 2 09 04

гарадскі пасёлак Воранава: вуліцы Чапаева, Стрэльнікава, Веснавая, Маладзёжная, Янкі Купалы, БЛК, Свабоды, Садовая, Перамогі, 60 год СССР (цотны бок з № 16 па № 70 уключна, няцотны бок з № 19 па № 37 уключна), Літоўчыка (няцотны бок з № 47 па № 63 уключна); завулкі Янкі Купалы, Перамогі

8.

Кастрычніцкая № 8 (г.п. Воранава)

Тарамына
Анатолій Антонавіч

старшыня Воранаўскага раённага аб’яднання прафсаюзаў ,
801594 2 16 34

гарадскі пасёлак Воранава: вуліцы Савецкая (цотны бок з № 2 па № 70 уключна), Літоўчыка (няцотны бок з № 1 па № 37 уключна, цотны бок з № 20 па № 30 уключна), Кастрычніцкая, Сямашкі, Міцкевіча, Набярэжная, Някрасава, Дзяржынскага, Горкага, Віленская, Светлая, Грушавая, Спартыўная, Будаўнікоў, Малінавая, Азёрная, Аэрадромная, Вішнёвая, Францыска Скарыны, завулкі Савецкі, Дзяржынскага, Міцкевіча

9.

Юбілейная № 9 (г.п. Воранава)

Конан
Андрэй Александравіч

начальнік Воранаўскага раёна электрычных сетак філіяла “Лідскія электрычныя сеткі” Гродзенскага рэспубліканскага унітарнага прадпрыемства электраэнергетыкі “Гроднаэнэрга”,
801594 2 14 90

гарадскі пасёлак Воранава: вуліцы Юбілейная, Літоўчыка (няцотны бок з № 39 па № 45а уключна), Кірава, Пушкіна, Якуба Коласа, Міру, 60 год СССР (цотны бок з № 2 па № 14 уключна, няцотны бок з № 1 па № 17 уключна), Чыгуначная, завулкі Кірава, Веснавы, Юбілейны 1-ы, Юбілейны 2-і

10.

Юбілейная № 10 (г.п. Воранава)

Вільбік
Зофія Станіславаўна

начальнік Воранаўскага ўчастка Лідскага раённага вузла паштовай сувязі Гродзенскага філіала рэспубліканскага ўнітарнага прадпрыемства паштовай сувязі “Белпошта”,
801594 4 34 80

гарадскі пасёлак Воранава: вуліцы Савецкая (няцотны бок з № 71 па № 103 уключна, цотны бок з № 86 па № 104 уключна), Камунальная, Літоўчыка (цотны бок з № 32 па № 42 уключна), Свярдлова, Гагарына, Камсамольская

11.

Воранаўская (сельская) № 11

Магазіншчыкаў
Аляксандр Уладзіміравіч

дырэктар адкрытага акцыянернага таварыства “Воранаўская сельгастэхніка”,
801594 3 03 08

аграгарадок Воранаўка, вёскі: Германішкі, Мілавідная, Клеткенікі, Дайноўка, хутары: Борці, Наваполле

12.

Гіркаўская № 12

Мушынская
Святлана Міхайлаўна

старшыня Гіркаўскага сельскага Савета дэпутатаў,
801594 93 6 64

аграгарадок Гіркі; вёскі: Кулі, Клайшы, Каргаўды, Лункі, Навікі, Салтанішкі, Палашкі, Тоўцішкі, Лялюшы, Лялянцы, Ліпкунцы, Слабодка, Дубінцы; хутар Высокія

13.

Доцішская № 13

Цыдзік
Віктар Лянгінавіч

намеснік дырэктара камунальнага сельскагаспадарчага ўнітарнага прадпрыемства “Доцішкі”,
801594 4 21 42

аграгарадок Доцішкі; вёскі: Адвернікі, Ківанцы, Чыжуны, Радзюнцы, Парадунь, Роўбішкі, Сушышкі, Юрэлі, Бярозаўка, Енчы; хутары: Каркуцяны, Лебеднікі, Стамяроўшчына

14.

Нацкая № 14

Ястрэмская
Алена Мар’янаўна

старшыня Жырмунскага сельскага выканаўчага камітэта,
801594 71 1 34

вёскі: Нача, Постаўкі, Пузелі, Сабалюнцы, Смільгіні, Міцканцы, Бялюнцы, Гатуўка, Алякшышкі, Гінэлі, Мяжанцы, Некрашунцы, Шаўры, Салапяцішкі, Навасады, Мацюнцы, Павіланцы, Любянцы; хутары: Сербінішкі, Кудаюнцы, Тальманты; вёскі Бартэшышкі, Уланаўшчына Радунскага сельсавета, хутар Радзевіча Радунскага сельсавета

15.

Жырмунская № 15

Венцкевіч
Андрэй Іосіфавіч

намеснік дырэктара камунальнага сельскагаспадарчага ўнітарнага прадпрыемства “эксперыментальная база “Кастрычнік”,
801594 71 1 43

аграгарадок Жырмуны; вёскі: Біланцы, Баяры, Будрэвічы, Гудэлі, Жылянцы, Каварыкі, Мендрыкаўшчына, Пяткаўшчына, Скарводы, Магуны, Мніхі, Ажэлішкі, Плікі, Стукі, Шальціні; хутары: Мажэйкаўшчына, Мелевічы, Ясвілы; вёскі Сакалы, Лапацішкі, Мікянцы, Бальсі Бастунскага сельсавета; хутар Занюны Бастунскага сельсавета

16.

Забалацкая № 16

Дудко
Таццяна Паўлаўна

галоўны рэдактар установы “Рэдакцыя газеты “Воранаўская газета” и праграмы радыёвяшчання “Воранаўскі веснік”,
801594 4 14 41

аграгарадок Забалаць; вёска Мігдалы

17.

Асіпаўская № 17

Крахмальчык
Марыя Вацлаваўна

загадчык Асіпаўскім фельчарска-акушэрскім пунктам ўстановы аховы здароўя “Воранаўская цэнтральная раённая бальніца”,
801594 2 91 92

вёскі:Асіпаўцы, Праважа, Шлавенцы, Кунеі, Валэйшы, Шынкаўшчына, Казляны, Малюкі, Дварчаны, Пасека-Дварчаны, Апонаўцы, Наркуны, Рэмзы, Пяроўцы, Талочкі, Гудзінішкі, Дзеткі; вёскі Драгуці, Зарачаны, Катавічы, Кубельчыкі, Куклі, Мантуны, Навасады, Якубаўцы Місявіцкага сельсавета

18.

Канвелішская № 18

Пільжыс
Ірына Янаўна

старшыня Канвелішскага сельскага Савета дэпутатаў,
801594 73 2 25

аграгарадок Канвелішкі; вёскі: Малыя Канвелішкі, Падгай, Слёзкі, Ажубалі, Ажукальні, Бацяны, Свілы, Подзегуці, Катрымаўшчына, Лоўцы, Дзягутка, Кулькішкі, Таўрэлі, Чыжаўск, Балькуны, Бялужышкі, Лушчыкі, Вялікія Лепі, Аколіца Лепі, Малыя Лепі, Масюны, Раклішкі, Лянці́шкі, Білі, Чырканцы, Кіжбы, Гайцюнішкі, Утканы; хутары: Александрына, Марыямпаль, Кліманы, Галоўні, Янова

19.

Місявицкая № 19

Бурнос
Андрэй Андрэевіч

дырэктар камунальнага сельскагаспадарчага унітарнага прадпрыемства “Місявічы”,
801594 4 02 22

аграгарадок Місявічы; вёскі: Бярозаўка, Сеўрукі, Зенявічы, Запрудзяны, Каламыцкія, Курчоўцы, Ядэлеўцы, Падэйкі, Пашкі, Хутар Праважа, Мішкалы, Абрамішкі, Градаўшчына, Станкілішкі, Трайгі, Гаранцы, Смільгіні, Верхняя Ваверка, Слаўная; хутары: Баброўнікі, Пятроўка

20.

Пагародзенская № 20

Салмановіч
Святлана Вацлаваўна

мастацкі кіраўнік філіяла “Пагародзенскі цэнтр культуры і народнай творчасці” дзяржаўнай установы культуры “Воранаўскі раённы цэнтр культуры і народнай творчасці”,
801594 4 35 31

аграгарадок Пагародна; вёскі: Асава, Даўгердзішкі, Жусіны, Зарэчча, Лапацішкі, Подзі, Падваранцы; хутары: Грубянцы, Ёні, Павіланцы, Працішкі

21.

Паляцкішская № 21

Кіроль
Валянціна Іванаўна

дырэктар дзяржаўнай установы адукацыі “Паляцкішская сярэдняя школа”,
801594 9 02 10

аграгарадок Паляцкішкі; вёскі: Вайдаги, Драбішуны, Даўгялы, Дуцішкі, Мухлядзішкі, Порайсць, Таўзгіняны, Ясянцы, Гольманцішкі, Подзітва, Татарка, Трумпішкі, Канюхі; хутары Абалішкі, Гута, Чэглікі, Юндзілішкі

22.

Пераганцаўская № 22

Ануфрыеў
Аляксандр Валер'евіч

галоўны ўрач установы аховы здароўя “Воранаўская цэнтральная раённая бальніца”,
801594 2 11 31

аграгарадок Пераганцы; вёскі Барташуны, Вайцяшуны, Валаткішкі, Вінцукі, Зязи, Кульні, Лашакі, Лінгі, Маркаўшчына, Мікшавічы, Навіянка, Парубішкі, Поліпніца, Пашэлі, Седліска, Станулянцы, Франаполле, Чахі, Шашкі, Янушэўшчына, Ягелы, Даўкшаны, Гута, Стасіно; хутары: Андруны, Антанова, Блажаны, Валынцішкі, Каладзішкі, Малыя Германішкі, Шыпілішкі; вёскі Дайнава, Дайлідкі, Доўкні, Шнуравічы Бастунскага сельсавета

23.

Савецкая № 23 (г.п. Радунь)

Франюк
Галіна Станіславаўна

урач-тэрапеўт (загадчык) Радунскай гарадской бальніцы ўстановы аховы здароўя “Воранаўская цэнтральная раённая бальніца”,
801595 2 36 39

гарадскі пасёлак Радунь: вуліцы Савецкая, Прохаравай В.М., Карняйковай П.І., Лазавога Ф.П., Кастрычніцкая, Захарэвіча М.М., 13 Ліпеня, Гагарына Ю.А., 1 Мая, Асокіна В.Д., завулки Савецкі, Лазавога Ф.П., Яфрэмава П.І.

24.

Камсамольская № 24 (г.п. Радунь)

Ганевіч
Алена Янаўна

старшыня Воранаўскага раённага Савета дэпутатаў,
801594 2 17 17

гарадскі пасёлак Радунь: вуліцы Леніна У.І., Камунальная, Паркавая, Новікавай Ю.І., Вішнёвая, Зялёная, Маладзёжная, 40 год Перамогі, Дзярко Г.П., Несцерава А.М., Садовая, Дзяржынскага Ф.Э., Янкі Купалы, Веснавая, Юбілейная, Кірава С.М., завулкі Леніна У.І., Маладзёжны, 40 год Перамогі, Новы

25.

Казакоўшчынская № 25

Валасевіч
Алег Анатольевіч

начальнік Воранаўскага раённага аддзела па надзвычайных сітуацыях установы “Гродзенскае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь”,
801594 2 17 76

вёскі: Старая Казакоўшчына, Новая Казакоўшчына, Пусявары, Салішкі, Мядзюшы, Вайкунцы, Гарадзішча, Вашкелі, Янапаль, Страчуны, Складанцы, Юцюны; хутары: Кузьміцкага, Пасада, Ятаўты; гарадскі пасёлак Радунь: вуліцы Чапаева В.І, Сталбнякова І.І., завулкі Чапаева В.І., Чарняхоўскага І.Д.

26.

Пашкавіцкая № 26

Шынковіч
Андрэй Міхайлавіч

старшыня Радунскага сельскага Савета дэпутатаў,
801594 2 33 33

вёскі Пашкавічы, Віганцы, Куркі, Папішкі, Пенценішкі, Палюнцы, Старыя Смільгіні; хутары Андзюлевіча, Насавічы, Пранткілевіча, Новыя Сільгіні; гарадскі пасёлак Радунь: вуліцы Еўдакімава І.Р., Камсамольская, Лугавая, Новая, Прытыцкага С.О.